Нова Свобода

Журналісти часто стверджують, що їхня професія – це пошук правди. Можливо, так воно і є. Однак спосіб, у який вони намагаються це висловити, часто свідчить про те, що їхня робота є єдиним шляхом до абсолютної істини. Хоча ми всі знаємо, що життя набагато складніше, а істина та правда – це категорії філософські, тобто «істина» – це те, що є, а «правда» -це те, що має бути. Отже, правда є багатогранною, тож кожна людина може мати свою точку зору, і цей факт часто неправильно трактується професійними журналістами та журналістськими маркетинговими кампаніями. Їхні зусилля, як правило, підкреслюють багатогранність правди, хоча окремі журналісти та їхні роботодавці – чи то газета, журнал, радіостанція, телевізійна мережа або онлайн-платформа – часто демонструють відверту упередженість, публікуючи однобокі історії або підбираючи факти відповідно до свого порядку денного.

Це, ймовірно, одна з головних причин зменшення кількості людей, які читають газети й журнали. Читачі втрачають віру в ці джерела, вважаючи їх однобокими. Звичайно, є й інші фактори, що сприяють цьому, наприклад, поширення онлайн-каналів, які розмили межі між журналістикою та іншими формами контенту; вони можуть бути схожими на журналістику, але не мають її цілісності.

Ураховуючи шалений ритм життя, ми маємо обмаль часу, а інформаційний простір заповнений безліччю різноманітного контенту, тому нам необхідно ретельно робити вибір, аби не згаяти свій час.

Тож, можливо, занепад традиційної журналістики – не таке вже й негативне явище? Усе змінюється, і якщо щось не може пристосуватися до постійно мінливого світу і не дає того, що потрібно людям саме зараз, сьогодні, то воно повинно або змінитися, або зникнути зовсім.

Ми на «Новій Свободі» не впевнені, що традиційна журналістика все ще має життєздатне майбутнє. Якщо ж вона здатна на зміни, то ми, звісно, не проти неї. Але якщо ні, то на її місце прийде щось інше, адже люди завжди прагнуть бути поінформованими про навколишній світ, незалежно від методів поширення інформації та організаційних структур, які за ними стоять. І деякі альтернативи традиційній журналістиці можуть бути навіть більш чесними. Читачі ніколи не повинні забувати, що за будь-якою формою комунікації завжди стоїть порядок денний – політичний, фінансовий чи особистий.

Саме тому ми представляємо продукт, який не приховує свого порядку денного. Ми надаємо нашим читачам безкоштовний контент, який оплачується різними українськими компаніями. Вони самі визначають, чим хочуть поділитися зі своєю аудиторією, а ми стежимо за тим, щоб ці статті були написані зрозумілою українською мовою, відповідали чинному законодавству, були інформативними та цікавими. Однак порядок денний завжди чітко прозорий.

Саме тому ми не називаємо наш продукт журналістикою. Ви, наші читачі, можете називати його брендованою журналістикою, альтернативною рекламою або платним контентом. Ярлик не має значення. Що справді важливо – це відсутність прихованих цілей і той факт, що його створюють люди, які глибоко знають свої продукти чи послуги та зацікавлені у світлому майбутньому України.