Якби Monobank не існував, то хтось мав би його вигадати. І хтось це зробив – два співвласники Fintech Band, Олег Гороховський та Михайло Рогальський, почали працювати над концепцією інтернет-банку ще в січні 2017 року.
Вже в жовтні того ж року продукт перейшов у фазу бета-тестування, і понад 17 000 користувачів змогли його спробувати. З жовтня 2019 року Monobank обслуговує клієнтів через iMessage. У січні 2023 року Monobank оголосив про вихід на ринок Польщі. А з початку березня 2023 року клієнти Monobank можуть поповнювати свої рахунки готівкою через мережу терміналів самообслуговування EasyPay та City24 без сплати комісій, що розширює сферу використання найбільшого онлайн-банку в Україні.
Незважаючи на недавні досягнення Monobank, його основний успіх полягає в загальному підході до роботи, орієнтованому на клієнта. Прикольний талісман банку – кіт у стилі коміксів – став синонімом Monobank в Україні, а його інноваційні послуги, такі як розділення рахунків та функція “Shake to Pay”, знайшли відгук у користувачів, особливо у молодих українців. Функція “Shake to Pay” дозволяє двом користувачам Monobank переказувати гроші, просто потрясши телефонами поруч, що робить її зручною для швидких платежів, наприклад, чайових офіціанту. Такий підхід сприяв швидкому зростанню популярності Monobank.
З початком повномасштабного російського вторгнення Monobank також став надзвичайно популярним засобом для пожертвування коштів на потреби Збройних Сил та вкрай необхідної гуманітарної допомоги. Як повідомляє Kyiv Independent, у перший рік війни українці пожертвували через Monobank 8,5 мільярдів гривень, а у 2023 році – вже 27,4 мільярдів гривень. Оскільки іноземці не можуть робити пожертви через Monobank, ці цифри насправді включають лише українців!
Зрозуміло, що такий потік грошей вимагає високотехнологічних систем, структур і безпеки, особливо у воєнний час. Компанія добре розуміє довіру клієнтів до Monobank і серйозно ставиться до цієї відповідальності. Щоб протистояти необхідним викликам і мати можливість обслуговувати постійно зростаючу кількість клієнтів – з 6,7 мільйона два роки тому до 8 мільйонів зараз, на початку 2024 року – під час національної кризи, банк витрачає більше грошей і ресурсів на інвестиції та технологічний розвиток, ніж, можливо, було б за інших умов. Він найняв понад 100 нових співробітників і постійно шукає нових спеціалістів – завітайте до розділу “Кар’єра” на головній сторінці Monobank.
Monobank також завжди намагається адаптуватися до постійно мінливих умов. Але це, здається, не лякає власників, навпаки – Гороховський і Рогальський залишаються оптимістами, заявляючи, що, з одного боку, гнучкий підхід важливий, але з іншого боку, необхідно також “публічно заявляти про очікування від влади, оскільки всі розуміють поточні пріоритети”, як заявив Гороховський в недавньому інтерв’ю Kyiv Independent. Рогальський додає, що для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні зараз сприятливий час, оскільки “це як: встроми палицю в землю – і виросте вишня”.