У перші місяці повномасштабної війни Росії проти України замовлення на послуги українського райдхейлінг сервісу Uklon впали на 80-90%. Проте у відсотковому відношенні Uklon повернувся до довоєнних показників доходів.
Жодна з цих тенденцій не є несподіванкою. По-перше, протягом березня та квітня 2022 року нормальне життя в більшості міст України зупинилося. По-друге, Uklon поспішив допомогти українським збройним силам та українському народу. У березні 2022 року компанія запустила проєкт “Волонтер”, який допомагає перевозити критично важливих працівників, таких як лікарі та фармацевти, а також товари першої необхідності – ліки та продукти харчування, до тих, хто їх потребує. Того ж місяця Uklon також запустив проєкт “Евакуація”, який дозволяє користувачам знаходити водіїв, які можуть перевезти їх між різними містами. Зрозуміло, що в цей складний час бізнес-діяльність була занедбана в очікуванні кращих часів.
Незважаючи на те, що війна триває, Uklon, як і багато інших українських компаній, подолав шок і труднощі та навіть знайшов нові шляхи для процвітання.
В інтерв’ю Kyiv Independent співвласник компанії Сергій Смусь розповів, як війна змусила Uklon інвестувати в розвиток українських міст і регіонів, де він раніше був недостатньо представлений, насамперед на заході країни. Ще один напрямок зростання – міжнародна експансія. Як не дивно, Uklon відкрив філії в Баку, Азербайджан, у травні 2023 року і в Ташкенті, столиці Узбекистану, місяцем пізніше. Існують плани щодо подальшого розширення.
Незважаючи на присутність американського Uber та естонського Bolt у багатьох містах України, Uklon є лідером ринку в Україні. Цей успіх частково пояснюється патріотизмом українців, які, природно, схильні обирати місцеву компанію при виборі додатку для замовлення таксі. Крім того, Uklon наочно зарекомендував себе як справді українську компанію. Її патріотичність не обмежена першим складом назви, вона проявляється в діях. Проєкти “Волонтер” та “Евакуація” – не єдині ініціативи, через які Uklon допомагає українському суспільству.
У червні 2022 року Uklon та Національна поліція України впровадили систему сповіщення для пошуку зниклих дітей. Вона використовує широку мережу користувачів Uklon – додаток завантажили понад 12 мільйонів разів. Інформація про розшук та фото дитини поширюється серед користувачів сервісу в районах, де її бачили востаннє.
Під час війни Uklon також запустив у Києві проєкт “Uklon Inclusive” у партнерстві з Mastercard та ІТ-компанією MacPaw. Цей проект забезпечує доступ до транспорту для людей з інвалідністю, допомагаючи як військовим, так і цивільним особам. Також планується запуск “Uklon Inclusive” у Львові у співпраці з мережею АЗС ОККО. Крім того, Uklon забезпечує поїздки для волонтерської організації Госпітальєри-парамедики.
За словами Смуса, Uklon продовжує інвестувати та розвиватися, незважаючи на ризики. Він наголошує на необхідності короткострокового планування для адаптації існуючих довгострокових планів.