Всі знають молочну продукцію «Галичини», але набагато менше відомо про боротьбу компанії за виживання. Історія «Галичини» починається з 1955 року, коли в Радехові відкрили новий маслозавод. Під радянською владою завод виробляв не лише масло, а й згущене молоко. Втім, це більш-менш єдиний вартий уваги факт про перші 35 років історії компанії.
Дев’яності роки принесли не лише свободу та ринкову економіку, але й чимало труднощів для всіх галузей економіки, серед яких чи не найбільше постраждали сільське господарство та харчова промисловість. Навіть дивно, що Радехівський маслозавод не закрився і не піддався забуттю. Натомість ним зацікавилися інвестори Сергій Гібай та Андрій Король, які відродили занепалий завод, розпочали його модернізацію, розширили асортимент продукції.
Це поклало початок злиттям з іншими компаніями, під час яких завжди зберігається назва «Галичина». Однак це не принесло омріяної фінансової стабільності. У 2013 році компанія, яка на той час працювала під назвою ПрАТ «Галичина», отримала великий кредит від Укрексімбанку, який не змогла повернути. Через два роки суд порушив справу про банкрутство, а в 2018 році компанія була визнана банкрутом.
Незважаючи на те, що було розпочато процедуру ліквідації, виробництво продовжувалося. На той час компанія виробляла не лише масло, але й сметану, молоко, сир, кефір та йогурти, і стала одним з найбільших виробників молочної продукції в Україні.
Серед кредиторів ПрАТ «Галичина» було також ТОВ «Молочна компанія Галичина», власник торгової марки «Галичина» та рецептур, яке продовжило свою діяльність. Таким чином, поки колишня юридична особа була визнана банкрутом і змінилася структура власності, виробництво не зупинилося. У 2018 році компанія провела ребрендинг як ТМ «Галичина» і випустила серію карпатських йогуртів у синьо-білих банках та пляшках, які стали відомими та улюбленими.
З того часу фінансовий стан компанії покращився, і «Галичина» капіталізувала очевидне – своє місце розташування. Оскільки галицький регіон є синонімом незайманої природи, традиційного способу життя, чистоти та української ідентичності, карпатські йогурти та кефір були в основі маркетингових кампаній.
Після ребрендингу продукції у 2018 році компанія значно збільшила продажі нових продуктів: виробництво йогуртів у стаканчиках зросло на 66%, сметани – на 61%, а молока – на 23%. За даними маркетингової компанії Polaris Partners, зростання продажів продукції «Галичини» було найвищим на всьому українському ринку молока.
Після початку повномасштабного вторгнення «Галичина» розпочала комунікаційну кампанію під назвою «Ми замість Я», замінивши на етикетках продукції компанії текст «Галичина» на назви різних областей України.
Окрім цього символічного вчинку, компанія активно підтримує та допомагає українську армію. У 2023 році «Галичина» передала ЗСУ 528 тонн своєї продукції на загальну суму близько 25 мільйонів гривень. Також компанія придбала для сил оборони 14 одиниць техніки. Крім того, «Галичина» фінансово допомагає колегам, призваним до лав ЗСУ, а також співпрацює з іншими підприємствами Львівщини, щоб допомогти ветеранам війни знайти роботу та інтегруватися в цивільне життя.
Подолавши власні труднощі при народженні, «Галичина» є не лише однією з найбільших молочних компаній в Україні, але й компанією, яка розумно використала перевагу свого розташування, щоб продавати свою продукцію та бренд на національному ринку, спираючись на романтичну концепцію Галичини.