«Метінвест» – від кризи до внеску

Яка найбільша компанія в Україні? На це питання не так просто відповісти. По-перше, які метрики ми використовуємо – чи ми говоримо про найбільшого виробника, найбільшого роботодавця, найбільшого платника податків чи компанію з найбільшою виручкою? По-друге, наскільки достовірними є дані – особливо коли ми говоримо про бізнес-активність зараз, під час повномасштабного вторгнення. Багато що змінилося: виробничі…

Далі

Колонка: Проблема брендингу українських державних гігантів

14 березня віце-прем’єр-міністр України Юлія Свириденко написала в Kyiv Independent, що «настав час реформувати українські державні підприємства». Вона високо оцінила швидке відновлення Укрпоштою послуг на нещодавно звільнених територіях країни, здатність «Укрзалізниці» перевозити велику кількість людей – багато з них біженців – минулого року, а також стійкість «Укренерго» до ракетних обстрілів і атак безпілотників. Що об’єднує…

Далі

«Укрзалізниця»: Практичний кейс з брендингу державної компанії

Брендинг для державних підприємств має дещо інше значення, ніж для приватних фірм. Здебільшого відмінності випливають з контексту, оскільки основною метою державної компанії є надання послуг, які вважаються необхідними для функціонування суспільства, а не доведення переваги над конкурентами. Дехто скаже, що державне підприємство не повинно брендувати себе, оскільки це підриває основні цінності та обов’язки компанії. Але…

Далі

Від банкрутства до блиску: відродження «Галичини»

Всі знають молочну продукцію «Галичини», але набагато менше відомо про боротьбу компанії за виживання. Історія «Галичини» починається з 1955 року, коли в Радехові відкрили новий маслозавод. Під радянською владою завод виробляв не лише масло, а й згущене молоко. Втім, це більш-менш єдиний вартий уваги факт про перші 35 років історії компанії. Дев’яності роки принесли не…

Далі

Лідерство та інновації: успіх «Фармак» на ринку фармацевтики

«Фармак» – провідна українська фармацевтична компанія за обсягами продажів і найдорожчий бренд серед українських фармацевтичних компаній. У той же час вона набагато більше ніж це. Компанія також є піонером у сфері діджиталізації, одним з найбільших експортерів країни, її фармацевтична продукція продається у 58 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, Близького Сходу та Азії. Крім того,…

Далі

Розетка: Погляд на революцію у роздрібній торгівлі в Україні

Розетка є найбільшим інтернет-магазином в Україні за оборотом. Її вартість оцінюється у 143 мільйони доларів США, що робить її однією з найвідоміших компаній в Україні. Ймовірно, немає нікого в країні, хто б не купував або не замовляв щось через Розетку. Проте це не означає, що шлях компанії був легким. У 2022 році Розетка мала оборот…

Далі

«АТБ-Маркет»: 30-річна історія успіху в ритейлі

Минулої осені компанії Media NV та MPP Consulting оцінили вартість провідних українських брендів. До трійки найдорожчих українських брендів увійшли – несподівано, звісно – «Нова Пошта», «АТБ» та «ПриватБанк». «АТБ» – це мережа супермаркетів. Media NV та MPP Consulting оцінили її вартість у 185 мільйонів доларів США. «АТБ» має близько 1200 дискаунтерів у 117 містах і…

Далі

Одеса: ідентичність і стійкість в неспокійні часи

Не всі продукти є брендами, і не всі бренди є продуктами. Так само місця можуть бути брендами, і одним із найсильніших таких місць в Україні є Одеса. У певному сенсі бренд Одеси навіть сильніший за бренд Києва. Київ – столиця країни, «місто-матір», найбільший політичний, економічний та культурний центр України. Однак, окрім Києва, Одеса широко відома…

Далі